השתלות שיער בטורקיה – לכוון למראה מושלם בכל גיל

השתלות שיער בטורקיה – לכוון למראה מושלם בכל גיל

השתלות שיער בטורקיה מהוות, בשנים האחרונות, פתרון מובהק ביותר לכינון מחדש של שיער מלא.

ישראלים רבים מוצאים עצמם כבר בגיל 25 עם עיוותי שיער שנראים טוב ואפילו מחמיאים (מפרצים קטנים המעצבים את השיער בצורת משולש למשל).

מה שהם לא יודעים הוא שזה לא ייעצר שם. כבר בגיל 30 ומאוחר יותר בשנות השלושים המאוחרות זה צפוי להתפתח לקרחות של ממש, החל ממפרצי עומק ועד לאובדן כמעט מלא או מלא של השיער העליון. אצל חלק אחר של האוכלוסייה הנסיגה היא מכל המצח בו זמנית: ככל שהשנים חולפות המצח גדל והשיער נסוג לאחור.

מה גורם לתופעה? האם הפתרון הוא בהכרח השתלות שיער בטורקיה?

התופעה, בגדול, היא גנטית, אבל גם מידע זה אינו מפוענח לחלוטין. ייתכנו משפחות עם אנשים שיש להם שיער מלא למעט אדם אחד או שניים שמתקרחים וייתכנו משפחות של מתקרחים בהן לאחד מהאנשים יש שיער מלא גם בגילים מבוגרים.

מה שבטוח הוא שאם בגיל 25 הבחנתם בנסיגה בשיער הקדמי מבלי שעשיתם שום דבר שגרם לכך (לא מרטתם את השיער או משכתם אותו למשל), זו תופעה שהתרחשה בגל ה- DHT. מרכיב שמצוי בטסטוסטרון (ההורמון הגברי) אשר גורם להתקרחות.

בני 25 שהתעוררו בזמן יכולים לפנות לרופא עור טריקולוגי מומחה ולקבל טיפול נוגד DHT בזריקות לראש, אבל אם הנסיגה היא מוחלטת ואין בכלל זקיקים, הפתרון יהיה אך ורק השתלות שיער בטורקיה במרפאות ייעודיות. במקרה שזו נסיגה התחלתית תידרש השתלה אחת ובמקרה שזו נסיגה חמורה שגרמה לקרחת גלויה יידרשו 2 השתלות לפחות.

כיצד השתלות שיער בטורקיה מתרחשות? מהם תסריטי הטיפול?

בדרך כלל, אדם שאיבד חלק נכבד מהשיער שלו ופיתח קרחת עליונה קטנה או זוג מפרצי-עומק יעבור השתלות שיער בטורקיה מסוג FUE, בעברית "קיבוץ יחידת זקיקים".

זהו טיפול מפותח יותר של השתלות השיער המסורבלות שנעשו בשנות השישים והשבעים. בטיפולים הללו המטופל עבר הרדמה מקומית ולאחריה פשיטה של עור שעיר שהושתל במקומות קרחים. בטיפול ההשתלה החדשני יותר FUE המטפל מגיע לזקיקים מבלי לפשוט את העור באמצעות טכנולוגיה רפואית חדשנית.

את הזקיקים הללו הוא תורם באמצעות מקדד מתכת. ניתן לשדרג למקדד ספיר בעלות של עוד 100 אירו ובכך לקבל יותר חורים בקוטר יותר דק. המשמעות היא כמובן יותר שיער מושתל. אפשרות אחרת היא לעבור טיפול DHI, בעברית "השתלת שיער ישירה". בטיפול הזה, לאחר שהזקיקים נתרמו, הם מושתלים בד בבד עם ביקוע חורי ההשתלה, ולא לאחר גמר הפעולה כמו ב- FUE.

נגמרה ההשתלה: מה עלי לעשות על מנת לשמר את התוצאה?

בטורקיה: לאחר השתלות שיער בטורקיה לוודא שקיבלת טיפול פלסמה ראשון להזרמת דם לאזור המושתל לשם החשת הצמיחה, ולאחר מכן לקבל את סל התרופות השיקומיות, לקבל יומן נטילה יומי עם הוראות בעברית, להימנע מהסתובבות בשמש ללא מטריה ולוודא שכרטיס הטיסה שלך כולל שליחת מזוודה על מנת שניתן יהיה לשגר את התרופות לישראל מבלי שהן תוחרמנה בביטחון שדה התעופה. בישראל: להמשיך להסתובב עם מטריה, וכעבור שבועיים מתום ההשתלה – לעבור לכובע. לא לחבוש קסדת אופנוע או אופניים אלא אם עבר חודש ימים מההשתלה. לוודא שאתם מקבלים טיפול פלסמה IPRF או PRP במרפאה טריקולוגית בכל 2-6 חודשים.